Wśród wielu możliwych dróg kariery zawodowej, ta przypisana kierowcom branży transportowej bywa szczególnie atrakcyjna finansowo. Dlatego m.in. statystyki wyszukiwań hasła kurs na przewóz rzeczy w przeglądarkach wykazują od kilku już lat stały wzrost. Niewiele gorsze zainteresowanie rejestruje zresztą fraza kurs na przewóz osób.

Wynik wyszukiwania: świadectwo kwalifikacji zawodowej

Pojęcie świadectwa kwalifikacji zawodowej zostało ukute ustawą o kierujących pojazdami z 05.01.2011 r. Zapisy ustawy o transporcie drogowym zastąpiły jednak znacznie wcześniej kurs na przewóz osób i rzeczy szerokim zestawem nowych szkoleń. Zalecono wówczas odnowić uprawnienia zawodowe tym kierowcom, którzy uzyskali je do 09.09.2008 r. (kat. D) i 09.09.2009 r. (kat. C). Niemniej, nie musieli oni zapisywać się na pełnowymiarowe kursy zawodowe, lecz wziąć udział w szkoleniu okresowym. Zaświadczenie o jego ukończeniu oraz orzeczenie lekarskie miało stanowić podstawę do uzyskania prawa jazdy z kodem początkowym 95.

Z chwilą wejścia w życie znowelizowanych przepisów, wszyscy kierowcy, którzy mieli zdobywać uprawnienia po w/w terminach musieli już uczęszczać na kurs kwalifikacji wstępnej (260 teorii i 20 praktyki) lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej (130 godzin teorii i 10 praktyki). Następnie mogli zaś udać się dodatkowo na kwalifikację wstępną uzupełniającą (65 godzin teorii i 5 praktyki) bądź wybrać jej wersję przyspieszoną (32,5 godziny teorii i 2,5 praktyki). Ze względu na ograniczenia tonażowe, kursy skrócone od początku dedykowano jednak kierowcom powyżej 23 (kat. D) i 21 roku życia (kat. C).

Kurs dla zawodowych kierowców z Sejn

Kompleksowa oferta szkoleń zawodowych

Czy to kurs na przewóz osób, czy kurs na przewóz rzeczy, czy wreszcie szkolenia okresowe dla kierowców, jesteśmy niezmiennie do dyspozycji. Naszym Kursantom zapewniamy możliwość kształcenia się w trybie dziennym lub weekendowym, oferujemy nowoczesne zaplecze lokalowe, flotę dobrze wyposażonych pojazdów, nieodpłatne materiały szkoleniowe. Wykładowcy pracujący w naszym ośrodku chętnie udzielają dodatkowych wyjaśnień i rozstrzygają zawiłości przepisów regulujących transport drogowy. Są do tego świetnie przygotowani z uwagi na wieloletnie doświadczenie w pracy na rzecz policji, ITD oraz wielu innych instytucji państwowych.

Dla wygody Kursantów, wszystkie egzaminy kwalifikacyjne są organizowane na terenie naszego ośrodka. Podobne udogodnienie dotyczy obowiązkowych badań z zakresu medycyny pracy (tzn. lekarskich i psychotechnicznych). Zachęcamy więc wszystkich niedoszłych kierowców zawodowych do kontaktowania się z nami drogą telefoniczną czy też elektroniczną lub do odwiedzenia naszej filii w Sejnach!

TOP