Ukończenie kursu na podesty ruchome to doskonała metoda uzyskania dodatkowych kwalifikacji w krótkim czasie. Trwa on zaledwie od 2 do 3 dni, a swym zakresem obejmuje wszystkie zagadnienia poruszane w trakcie egzaminu przez inspektora UDT. Dzięki naszym metodom dydaktycznym, zdobycie zaświadczenia kwalifikacyjnego stanowi zwykle formalność.

Szkolenia na podesty ruchome różnych kategorii

Szkolenia w naszym ośrodku są podzielone na dwie grupy: II P oraz I P.

Pierwsza z nich obejmuje podesty ruchome:

  • wiszące (platformy robocze, wykorzystywane m.in. w wysokościowym myciu przeszkleń),
  • stacjonarne (przykładowo naposadzkowe lub fundamentowe),
  • masztowe (wyposażone w przywołany maszt kratownicowy, na którym opiera się platforma robocza).

Kategoria I P uwzględnia z kolei podesty ruchome:

  • wolnobieżne (zwane również nożycowymi),
  • przewoźne (popularne pająki, które montuje się pod pojazdem),
  • samojezdne (instalowane na platformie roboczej pojazdu).

Uczestnicy kursu na zwyżki są zaznajamiani z podstawami prawnymi bezpiecznego użytkowania dźwignic wybranych kategorii. Mają tu konkretnie zastosowanie przepisy bhp oraz regulacje dozoru technicznego. Równie istotna jest jednak wiedza typowo praktyczna, w ramach której przekazujemy informacje o parametrach wspomnianych urządzeń.

Mowa m.in. o:

  • szczegółach specyfikacji technicznej,
  • zasadach działania i eksploatacji,
  • udźwigu,
  • wyposażeniu.
Wynajem podestów ruchomych Białystok

Kurs na podnośniki koszowe czy stacjonarne?

Jak uczy nas doświadczenie, wybór przykładowego kursu na podnośniki koszowe bądź kursu na podesty ruchome stacjonarne stanowi efekt przemyśleń na temat własnej przyszłości zawodowej. Osoby uprawnione do obsługi zwyżek mogą trudnić się choćby pracami instalacyjnymi lub remontowymi.

Posiadacze zaświadczenia kwalifikacyjnego do obsługi dźwignic stacjonarnych będą znów częściej angażowani do przedsięwzięć okołologistycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że równie dobrze mogą pokierować swoją ścieżką kariery w stronę specjalistycznych usług czystościowych (tu: podesty wiszące).

Niezależnie od wybranej kategorii, każdy kurs na podesty ruchome w Ośrodku Szkolenia Kierowców FILIP gwarantuje blisko stuprocentową szansę otrzymania certyfikatu UDT już przy pierwszym egzaminie.

Oczywiście sukces nie zostanie osiągnięty bez pełnego zaangażowania ze strony samego Kursanta.

Zważywszy na krótki czas trwania kursu oraz minimalne wymagania konieczne do wzięcia w nim udziału (18 lat, wykształcenie podstawowe, orzeczenie lekarskie), z pewnością warto poświęcić nauce nieco wolnego czasu. Jej efekty mogą bowiem znacząco wpłynąć na wysokość zarobków bezpośrednio zainteresowanego.

Nasz ośrodek może się poszczycić jedną z najszerszych ofert szkoleń UDT w całym województwie podlaskim. Obsługujemy zarówno miejscowości otaczające Białystok, jak i te bardziej odległe, pokroju Sejn czy Grajewa. Szkolenia w tym zakresie prowadzimy w trybie cyklicznym, na bieżąco przyjmując nowe zgłoszenia.

TOP