Kurs na ładowarki teleskopowe, zwane również wielozadaniowymi nośnikami osprzętu, pozwala na obsługę wielu specjalistycznych maszyn pokroju Bobcat T2250 czy Manitou MT732. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż są to pojazdy wolnobieżne, więc do ich prowadzenia po drogach publicznych w zupełności wystarcza prawo jazdy kat. B.

Kurs na ładowarki teleskopowe oraz pozostałe nośniki osprzętu

W myśl interpretacji Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, ładowarka teleskopowa jest jedną z możliwych odmian wielozadaniowych nośników osprzętu. Skomplikowana terminologia techniczna została jednak w naturalny sposób wyparta znacznie prostszym określeniem ładowarka teleskopowa.

  • Obecnie nader często jest ona traktowana jako synonim dla wspomnianych wielozadaniowych nośników osprzętu.

Dlatego też tego typu kurs, proponowany przez nasz Ośrodek Szkolenia FILIP, należy traktować jako możliwość zdobycia uprawnień do obsługi pełnego spektrum maszyn roboczych danej kategorii.

Oczywiście istnieje też możliwość zawężenia zakresu szkolenia do tematyki samych tylko ładowarek.

W takim przypadku jego koszt ukształtuje się na poziomie 1700 zł. Cena pełnego kursu, obejmującego teoretyczno-praktyczną wiedzę w dziedzinie całej grupy nośników konkretnego producenta, wynosi z kolei 2200 zł.

Do kursu mogą przystąpić wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia oraz legitymują się wykształceniem co najmniej podstawowym. Kolejnym, równie istotnym warunkiem, jest dopuszczenie do wykonywania zadań operatora ładowarek teleskopowych przez lekarza medycyny pracy.

Badania w tym zakresie można wykonać w naszym Ośrodku Szkolenia Kierowców FILIP.

Szkolenie z prowadzenia ładowarki teleskopowej Białystok

Czemu służy i jak wygląda kurs na ładowarki teleskopowe

Zarówno ładowarki teleskopowe, jak i inne maszyny robocze o zbliżonej budowie, lecz o odmiennym przeznaczeniu, znajdują szerokie zastosowanie w branży przemysłowej, budowlanej, rolnej, transportowej.

Coraz częściej są też wykorzystywane zamiennie dla wózków widłowych, które przerastają pod kątem funkcjonalności.

  • Ukończenie kursu (oraz zdanie egzaminu UDT) pozwala zatem znacząco powiększyć, a zarazem zdywersyfikować grono przyszłych pracodawców.

Prócz uniwersalnych zagadnień z dziedziny bhp, metodologii pracy czy analizy dokumentacji, kurs uwzględnia także nieodzowną część techniczną. Kursanci zyskują więc wiedzę na temat podstaw elektrotechniki, rodzajów napędów montowanych w nośnikach wielozadaniowych, zasad ich działania, elementów wyposażenia określonych modeli etc.

W nie mniej istotny sposób traktujemy warsztaty odbywające się na naszych poligonach, z zastosowaniem ładowarek najbardziej renomowanych producentów.

Codziennie mamy przyjemność rejestrować zgłoszenia mieszkańców Białegostoku, Wysokiego Mazowieckiego, Grajewa czy Zambrowa, zainteresowanych odbyciem kursu UDT lub prawa jazdy w naszym ośrodku.

Stąd staramy się nieustannie poszerzać naszą ofertę szkoleniową oraz zaplecze techniczne.

Kurs na ładowarki teleskopowe odbywa się u nas w trybie dziennym lub weekendowym. Zachęcamy do zasilenia grona naszych Absolwentów!

TOP