Kurs na burty samowyładowcze jest wręcz nieodzowny w przypadku chęci podjęcia pracy na stanowisku magazyniera. Jego absolwentami zostają również kierowcy trudniący się na co dzień transportem towarowym. Dopełniają oni w ten sposób swoich uprawnień na kierowanie i obsługę pojazdów użytkowych z kategorii B, BE, C czy wreszcie CE.

Kurs na windy samochodowe – szczegóły

Na wstępie warto wyjaśnić, dlaczego określenie kurs na windy samochodowe traktuje się jako synonim kursu na burty samowyładowcze. Winda samochodowa, burta samowyładowcza bądź podest ruchomy załadowczy na pojeździe – wszystkie te nazwy opisują to samo urządzenie. Zasada jego funkcjonowania opiera się na maksymalnym uproszczeniu procedury rozładunku samochodu transportowego, najczęściej przy zastosowaniu rozwiązań hydraulicznych.

Burty samowyładowcze są wykorzystywane m.in. do rozładunku i załadunku europalet, gdy nie możliwości posłużenia się rampą lub wózkiem widłowym. Służą też rozładunkowi towarów sypkich, przewożonych na skrzyniach roboczych wywrotek.

Do kursu na windy samochodowe mogą przystąpić wszystkie osoby legitymujące się ukończeniem 18 roku życia oraz posiadające stosowne orzeczenie lekarza medycyny pracy. Szkolenie, składające się z zajęć teoretyczno-praktycznych, trwa 1 dzień, a jego ukończenie wiąże się z wydaniem zaświadczenia zgodnego z rozporządzeniem MEN.

Badania kierowców Białystok

Kurs na burty samowyładowcze to dopiero początek

Kurs na burty samowyładowcze w Ośrodku Szkolenia Filip jest prowadzony przez specjalistów z dziedziny obsługi i konserwacji podestów ruchomych różnorodnych typów. W przeciwieństwie do wielu szkoleń dostępnych na rynku, jego program nie ogranicza się do suchych faktów na temat przepisów bhp, UDT czy parametrów zawartych w specyfikacjach urządzeń.

W naszej pracy zawsze staramy się bowiem przedstawiać praktyczne zastosowanie wszelkich uregulowań prawnych bądź technicznych. Bazujemy na własnym parku maszynowym, dysponujemy też szeroką flotą pojazdów użytkowych. Dzięki temu zawsze możemy służyć przykładem wyjętym wprost z realiów danej dziedziny usługowej.

Uczestnictwo w kursie na windy samochodowe stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z naszymi pozostałymi kursami oraz szkoleniami. Trudnimy się m.in. kształceniem kierowców zawodowych transportu towarowego i osobowego. Wspólnie z Kursantami opracowujemy dokumentację niezbędną do ubiegania się o przykładowe prawo jazdy lub świadectwo kwalifikacji zawodowej, służymy pomocą merytoryczną w całym procesie szkolenia, wskazujemy najbardziej ekonomiczne metody pozyskiwania nowych uprawnień.

Zachęcamy do wizyty w jednej z naszych filii, mieszczących się choćby w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Grajewie czy Zambrowie!

TOP