Dotarcie samochodem z Ostrowi Mazowieckiej do naszej pracowni nie zajmuje więcej niż ok. 50 minut. To doskonała sposobność dla wszystkich mieszkańców tamtejszych okolic, zainteresowanych wykonaniem psychotestów, zapisaniem się na kurs prawa jazdy czy szkolenie przeznaczone dla kierowców zawodowych lub operatorów urządzeń transportowych.

Badania psychotechniczne dla Kursantów, Absolwentów i nie tylko

Choć trzonem prowadzonej przez nas działalności są usługi szkoleniowe, od momentu powstania naszej pracowni psychologicznej obszar medycyny pracy stał się dla nas równie istotny. Chodzi tu nie tylko o wygodę zapewnianą naszym Kursantom, którzy mogą liczyć na w pełni kompleksową obsługę z naszej strony.

Chodzi także o Odbiorców doraźnych, pragnących zdobyć orzeczenie lekarskie i psychologiczne o dopuszczeniu do wykonywania zawodu w możliwie najkrótszym okresie czasu. Oferujemy badania psychotechniczne dla następujących grup zawodowych:

  • kierowcy zajmujący się transportem osób i rzeczy – psychotesty są tu niezbędne na etapie szkolenia kwalifikacyjnego oraz odnawiania posiadanych uprawnień (co 5 lat),
  • operatorzy wózków widłowych – j/w, przy czym termin odnawiania uprawnień nie został uregulowany przepisami prawa (zależnie od decyzji lekarza medycyny pracy),
  • pracownicy ochrony fizycznej – badania psychotechniczne stanowią wymóg uzyskania wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz przedłużenia terminu ważności uprawnień (co 3 lata).
Pracownia psychotestów Ostrów Mazowiecka

Przebieg psychotestów dla osób z Ostrowi Mazowieckiej

Psychotesty dla kierowców i operatorów wózków widłowych prezentują się podobnie.

Składają się one z 3 części:

  • ankietowo-testowej (obowiązuje tu forma pisemna),
  • aparaturowej (ćwiczenia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu diagnostycznego),
  • podsumowującej (przeprowadzanej w formie wywiadu połączonego z syntezą wyników).

Pracownicy ochrony fizycznej, w przypadku których mniejszy nacisk kładzie się na psychomotorykę, są zwalniani z części drugiej.

Komplet badań psychotechnicznych wykonuje się w ramach jednej wizyty u specjalisty zatrudnionego w naszej pracowni. Trwają one zwykle do 3 godzin, przy czym czas ten może ulec wydłużeniu w przypadków osób starszych lub obarczonych dolegliwościami.

Orzeczenia są wydawane bezpośrednio po zakończeniu badań, rozliczenia następują natomiast na podstawie rachunków lub faktur VAT, w zależności od preferencji Klienta.

Aby ustalić dogodny dla siebie termin badań, wystarczy skontaktować się z nami drogą bezpośrednią, telefoniczną lub e-mailową. Klientom pragnącym skorzystać z oferty naszych kursów zawodowych zapewniamy dodatkowo możliwość przebycia psychotestów już w trakcie kształcenia.

TOP