Spośród wielu innych możliwości, prawo jazdy kat. BE uprawnia do poruszania się zespołem pojazdów (samochodem wraz z przyczepą) o DMC przekraczającej 3,5 t. Będą się o nie zatem starać posiadacze motorówek, quadów czy wreszcie lawet, którzy mają na względzie poczucie niezależności. To jednak zaledwie część zalet prawa jazdy BE.

Prawo jazdy – kategoria B+E

Choć z pozoru mogłoby się wydawać, że ubieganie się o prawo jazdy kategorii BE będzie korzystne jedynie z punktu widzenia kierowców samochodów osobowych, nic bardziej mylnego. Dysponując bowiem w/w uprawnieniem, można równie dobrze zasiąść za kółkiem ciągnika rolniczego oraz pojazdu wolnobieżnego z przyczepą (bądź przyczepami).

Tym samym, prawo jazdy kat. BE stanowi znacznie lepszą alternatywę dla rolników niż przewidziane z myślą o nich prawo jazdy kat. T, które nie upoważnia do prowadzenia pojazdów samochodowych.

Kurs jest dedykowany osobom, które ukończyły 18 lat i legitymują się prawem jazdy kat. B. Dzięki swojej znajomości zasad ruchu drogowego, zostały one zwolnione przez ustawodawcę ze zdawania części teoretycznej egzaminu.

Są zobowiązane jedynie do:

  • odbycia kursu prawa jazdy BE w wymiarze 20 godzin lekcyjnych wykładów i 15 godzin zegarowych zajęć praktycznych,
  • zdania egzaminu praktycznego w wybranym ośrodku szkolenia kierowców
  • zdania praktycznego egzaminu państwowego w cenie 200 zł.
kurs na prawo jazdy kategorii BE Białystok

Kurs na prawo jazdy kat. B+E w wydaniu OSK Filip

Spod naszych skrzydeł wyszło już wielu kierowców zawodowych, trudniących się na co dzień zarówno transportem towarowym, jak i osobowym.

Dzięki doświadczeniu w zakresie kursów:

potrafimy sprostać szkoleniu uwzględniającemu pojazdy o znacznie mniejszych tonażach.

Dysponujemy własnymi placami manewrowymi oraz salami wykładowymi, posługujemy się samochodami odpowiadającymi pojazdom egzaminacyjnym, wykorzystywanym w łomżyńskim WORD-zie. Zapewniamy dogodny parking dla naszych Kursantów, wychodzimy też naprzeciw ich możliwościom czasowym w momencie ustalania grafiku zajęć praktycznych.

Nasi instruktorzy to sprawdzona kadra z długoletnim doświadczeniem w dziedzinie teoretycznej i praktycznej znajomości przepisów ruchu drogowego. Dzięki ich wsparciu, uzyskanie prawa jazdy kat. BE nie musi się odbyć kosztem kilku nieudanych podejść do egzaminów, a wręcz przeciwnie!

Mieliśmy już okazję gościć w naszych progach wielu Kursantów z okolic Białegostoku, Sejn, Łomży oraz innych miast województwa podlaskiego. Mamy nadzieję poszerzać ich krąg, dlatego zapraszamy do ubiegania się o uprawnienia kategorii BE właśnie za pośrednictwem naszego ośrodka!

TOP