Kurs na prawo jazdy kat. B to zdecydowanie najczęstszy wybór Polaków. Choć egzamin nie zalicza się do łatwych, wybór odpowiedniego ośrodka szkolenia kierowców ma zwykle istotny wpływ na jego przebieg. Dlatego właśnie warto postawić na fachową wiedzę oraz doświadczenie, wynikające z wieloletniej obecności na rynku.

Do czego uprawnia i jak przebiega kurs prawa jazdy kat. B?

Choć rzecz z pozoru wydaje się być oczywista, nie wypada nie wspomnieć, czemu właściwie służy kurs prawa jazdy kat. B. Przygotowuje on mianowicie do prowadzenia:

  • samochodów o DMC do 3,5 t (wyłączając autobusy oraz motocykle),
  • samochodów z przyczepą lekką (do 750 kg),
  • samochodów z przyczepą inną niż lekka, o ile suma całego zespołu nie przekracza 3,5 t,
  • samochodów wyposażonych maksymalnie w 9 miejsc siedzących (tu: mikrobusów),
  • ciągnikiem rolniczym bez przyczepy lub silnikowym pojazdem wolnobieżnym (np. kombajn, rębak).

Prawo jazdy kat. B uprawnia więc nie tylko do prowadzenia samochodów osobowych, ale także większości aut dostawczych, widywanych na polskich drogach. Dolna granica wiekowa dla pozyskania wspomnianego dokumentu wynosi 18 lat.

Rzeczywista nauka kat. B obejmuje 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych oraz 30 godzin zegarowych warsztatów praktycznych.

W ich trakcie Kursanci poznają zasady działania pojazdów samochodowych, nabywają wiedzę praktyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, zyskują też wprawę niezbędną do poruszania się w warunkach miejskich i pozamiejskich.

Kurs na prawo jazdy kat. B kończy dwuczęściowy egzamin teoretyczno-praktyczny. Stanowi on sprawdzian wiedzy i zdolności Kursantów, a zarazem przygotowanie do egzaminu państwowego, odbywanego w lokalnym WORD-zie.

Polskie prawo jazdy kategorii B Białystok

Prawo jazdy kat. B na wyciągnięcie ręki

Zdobycie prawa jazdy kat. B nie musi być wyzwaniem ponad miarę. Jak pokazuje przykład OSK FILIP, zawyżanie statystyk miejscowego ośrodka egzaminacyjnego pod względem zdawalności jest możliwe, o ile zostanie poparte zaangażowaniem, odpowiednim zapleczem oraz doświadczeniem profesjonalnych wykładowców.

Kształcimy metodą bezpośrednią, która zapewnia znacznie większe możliwości dydaktyczne, dostarczamy Kursantom wszelkie niezbędne materiały, zapewniamy możliwość przeprowadzenia badań lekarskich na terenie ośrodka.

Ponadto zajęcia praktyczne prowadzimy w oparciu o model egzaminacyjny, użytkowany przez łomżyński WORD (mowa tu o Fiacie Grande Punto 1,4 8V).

Kurs to szansa na uniezależnienie się od komunikacji miejskiej, uprzejmości rodziny czy znajomych. Niewielkie koszty zakupu używanych samochodów miejskich oraz atrakcyjna cena naszego kursu sprawiają, że całe przedsięwzięcie nie musi nadmiernie nadszarpnąć domowego budżetu.

Do bilansu pasywów należy jednak doliczyć dodatkowo koszt egzaminu (170 zł) oraz koszt wydania dokumentu (100,50 zł).

Teren naszego działania obejmuje bliższe i dalsze okolice serca Podlasia: Białegostoku. Nauka jazdy odbywa się w naszym Ośrodku Szkolenia Kierowców FILIP wg harmonogramu dopasowanego do potrzeb Kursantów.

Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń!

TOP