Kurs na prawo jazdy kat. AM to idealna propozycja dla najmłodszych kierowców, dolna granica wiekowa wynosi tutaj bowiem 14 lat. Któż nie marzy o jak najwcześniejszym usamodzielnieniu się? I któż nie marzy, by jego pociecha przestała marnować czas na przystankach, podczas gdy mogłaby wrócić do domu o wiele szybciej i bezpieczniej?

Kurs na prawo jazdy kat. AM – szeroka perspektywa

Na Kursantów, którzy ukończą nasz kurs oraz zdadzą egzamin państwowy czeka szerokie spektrum interesujących pojazdów. Mogą oni bowiem kierować dwu- lub trzykołowym motorowerem, wyposażonym w silnik spalinowy o pojemności do 50 cm³ bądź silnik elektryczny o mocy do 4 kW. Dodatkowym zastrzeżeniem przewidzianym przez ustawodawcę jest ograniczenie prędkości maksymalnej do 45 km/h.

Używane pojazdy o analogicznej specyfikacji są zwykle wyceniane na poziomie 1-2 tys. zł.

Posiadacze prawa jazdy kat. AM mogą także poruszać się czterokołowcami lekkimi, czyli pojazdami samochodowymi innymi niż samochody osobowe, ciężarowe oraz motocykle. Masa własna takiego środka lokomocji nie może przekraczać 350 kg, a prędkość maksymalna powinna ograniczać się do wspomnianych już 45 km/h.

Na rynku wtórnym pojawia się coraz więcej typowych czterokołowców, które można nabyć w cenie do 10 tys. zł. Są one często nazywane samochodami klasy mikro. Co ważne, definicja pojazdu samochodowego obejmuje również lekkie quady.

Ich ceny są zbliżone do cen motorowerów.

Praktyczny kurs kategorii AM Białystok

Kurs na prawo jazdy kat. AM w naszym Ośrodku Szkolenia Kierowców

W odróżnieniu od pozostałych kursów kategorii A, kurs na tę kategorię obejmuje jedynie 10 godzin zajęć teoretycznych oraz 10 godzin praktyk.

Cykl szkoleń można rozpocząć na 3 miesiące przed ukończeniem 14 roku życia, co stanowi dodatkowe udogodnienie dla przyszłych kierowców.

Należy jednocześnie odnotować, iż w myśl nowych przepisów, wszystkie osoby, które przed 19.01.2013 r. nie ukończyły 18 roku życia lub nie posiadają dawnej karty motorowerowej, również są zobligowane do wzięcia udziału w kursie na prawo jazdy kat. AM, a następnie zdania egzaminu państwowego.

Kursanci (lub ich rodzice) muszą być tutaj przygotowani na wydatek rzędu 170 zł (140 zł za przystąpienie do części praktycznej i 30 zł z tytułu części teoretycznej).

Ze swojej strony zapewniamy Kursantom kompleksowe wsparcie na drodze do uzyskania uprawnień. Pomagamy w wypełnianiu dokumentów, kładziemy nacisk na zagadnienia kluczowe w kontekście egzaminu, w razie potrzeby służymy dodatkowymi godzinami zajęć praktycznych bądź teoretycznych.

Maksymalnie ułatwiamy też uzyskanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu z grupy AM (można je uzyskać na terenie OSK FILIP w trakcie trwania szkolenia).

Aby poznać więcej szczegółów na temat kursu, wystarczy odwiedzić jedną z naszych filii (Białystok, Zambrów, Pisz i inne) lub skontaktować się z nami telefonicznie, pod numerem 694 888 897.

TOP