Jeśli masz skończone 18 lat, kategoria B prawa jazdy nie jest dla Ciebie jedyną opcją. Równie dobrze możesz bowiem udać się na kurs kat. A2. Jego ukończenie wiąże się z możliwością kierowania motocyklem o mocy do 35 kW.

Kurs na prawo jazdy kat. A2 – dla kogo?

Kurs na prawo jazdy kat. A2 to przede wszystkim doskonała propozycja dla wszystkich zainteresowanych sprawnym poruszaniem się w ruchu miejskim. W dobie permanentnych korków, motocykl zapewnia dużą dozę wolności i pozwala zawsze zdążyć na czas. Obostrzenia przewidziane dla 18-latków nie są zbyt dotkliwe: 35 kW to blisko 48 KM. Oznacza to dużą dynamikę jazdy.

Również przewidziany przez ustawodawcę stosunek mocy do masy własnej (0,2 kW/kg) plasuje pojazdy z kat. A2 znacznie wyżej niż choćby motocykle przypisane do grupy A1, gdzie proporcja wynosi 0,1 kW/kg.

Z drugiej strony 18-latkowie mają też możliwość popuszczenia wodzy fantazji i podążenia w stronę motocykli trójkołowych. W ich przypadku przewidziana moc maksymalna jest jednak niższa i wynosi 15 kW (ok. 20 KM).

Co ważne, ukończenie kursu na prawo jazdy kat. A2 oraz zdanie egzaminu państwowego zapewnia dodatkowe korzyści w momencie przejścia na wyższą kategorię A. Posiadacze prawa jazdy kat. A2 są bowiem zobligowani do odbycia zaledwie 10 godzin zajęć praktycznych (czyli jazd) przy udziale motocykla o większej pojemności.

Praktyczny kurs na prawo jazdy kategorii A2 Białystok

OSK Filip - praktyczne kursy prawa jazdy

Mamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie przygotowywania Kursantów do egzaminów na wszystkie prawa jazdy z kategorii A. Kurs na prawo jazdy kat. A2 w naszym Ośrodku Szkolenia Kierowców różni się znacząco od typowych kursów, ponieważ dotyka on przede wszystkich zagadnień praktycznych, w dalszej kolejności popieranych dopiero teorią.

Dzięki temu Kursanci zyskują rzeczywisty obraz nakreślony uregulowaniami kodeksu ruchu drogowego i tym samym mają znacznie większe szanse na odniesienie sukcesu w trakcie egzaminu. Są też oczywiście znacznie lepszymi kierowcami już po uzyskaniu prawa jazdy kat. A2.

Zajęcia na uprawnienia kat. A2 w OSK FILIP obejmują 30 godzin lekcyjnych teorii oraz 20 godzin zegarowych praktyki.

Do dyspozycji Kursantów oddajemy motocykl o analogicznej specyfikacji do modelu, którym posługują się egzaminatorzy w WORD-zie w Łomży.

Ukończenie kursu wiąże się z koniecznością zdania wewnętrznego egzaminu, po którym można już przystąpić do egzaminu państwowego. Jego cena wynosi 210 zł (30 zł z tytułu części teoretycznej i 180 zł w ramach opłaty za część praktyczną).

Jeśli pochodzisz z Podlasia, koniecznie odwiedź jedną z naszych filii! Teren naszego działania obejmuje nie tylko Wysokie Mazowieckie czy Białystok, ale także wiele innych podlaskich miast.

TOP