Obecnie ciężko się obyć bez prawa jazdy. Wciąż nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, by marnotrawić go na przystankach lub dworcach.

Wobec zabiegania, lubimy sobie też od czasu do czasu pozwolić na odrobinę komfortu w trakcie przemieszczania się z punktu A do punktu B. Pod tym względem własny środek transportu jest wręcz niezastąpiony.

Kurs na prawo jazdy w Sejnach, czyli przepustka do świata motoryzacji

Trudno się dziwić studentom lub osobom czynnym zawodowo, które odstępują od transportu publicznego i zapisują się na kurs prawa jazdy, by dojeżdżać do miejsc docelowych bez tradycyjnej zwłoki.

Najczęściej wybierają oni oczywiście kurs na prawo jazdy kat. B, choć coraz częściej zdarzają się również przypadki osób pragnących przemieszczać się po mieście jeszcze sprawniej. Dla nich z kolei zarezerwowany jest kurs prawa jazdy kat. A (motocykle) lub kurs na prawo jazdy kat. A2 (motocykle do 35 kW).

Postępowi rodzice nastolatków stanowią kolejną grupę mającą istotny wpływ na skalę zmotoryzowania społeczeństwa. Ich pociechy stają się uczestnikami ruchu drogowego już w wieku 14-lat, za sprawą kursu na prawo jazdy kat. AM (motorowery), następnie zaś, w wieku lat 16, stają przed wyborem kursu prawa jazdy kat. A1 (motocykle do 125 cm³) bądź kursu prawa jazdy kategorii B1 (czterokołowce).

Kursanci z Sejn zdający prawo jazdy

Prawo jazdy w Sejnach a zawodowstwo

Zupełnie inna grupa zmotoryzowanych to przyszli kierowcy zawodowi, którzy posiadają już prawo jazdy kat. B lub prawo jazdy BE (zespoły pojazdów z gr. B). Odnalazłszy w sobie pasję dla motoryzacji, decydują się oni z reguły na karierę w branżach powiązanych z transportem. Tym samym zapisują się na kurs na kategorię C (samochody powyżej 3,5 t) lub od razu przechodzą do kursu prawa jazdy CE (samochody powyżej 3,5 t z przyczepą, czyli np. TIR-y).

Część z nich woli jednak poświęcić się transportowi osobowemu, któremu przypisano kurs prawa jazdy D (autobusy wyposażone w przeszło 9 miejsc siedzących).

Ośrodek Szkolenia Kierowców ma znaczenie

Nasz Ośrodek Szkolenia Kierowców z filią w Sejnach jest jedną z najczęściej wybieranych placówek szkoleniowych na terenie całego Podlasia. Można ukończyć u nas kurs na prawo jazdy wszystkich w/w kategorii, w komfortowych warunkach i z wykorzystaniem nowoczesnych, dobrze wyposażonych pojazdów.

Co równie ważne, nasza flota jest zgodna z modelami łomżyńskiego WORD-u, użytkowanymi w trakcie egzaminu na prawo jazdy.

Na terenie OSK FILIP można wykonać ponadto wszelkie badania lekarskie oraz przejść psychotesty kierowców, wymagane dla uzyskania świadectwa kwalifikacji zawodowej. Mając na uwadze zobowiązania zawodowe Kursantów, zajęcia w zakresie kursu na przywóz osób i rzeczy prowadzimy w trybie dziennym oraz weekendowym.

Zapraszamy do odwiedzenia oddziału OSK FILIP w Sejnach lub innym podlaskim mieście!

TOP