Psychotesty dla operatorów maszyn obejmują szereg działań, mających na celu sprawdzenie predyspozycji danej osoby do wykonywania określonej pracy. Pracownia psychologiczna przy OSK FILIP to miejsce, w którym możesz przystąpić poddać się takim badaniom psychotechnicznym, gdy wykonywany przez Ciebie zawód wymaga dodatkowego potwierdzenia kwalifikacji albo gdy jest to badanie okresowe po konsultacji w medycynie pracy.

Pełna gama psychotestów dla operatorów maszyn

Nasza propozycja obejmuje badania psychotechniczne w pełnym zakresie, czyli testową część pisemną, w której badana jest między innymi spostrzegawczość oraz zdolność koncentracji i podzielność uwagi, dopełnieniem jest część aparaturowa, gdzie na specjalistycznej aparaturze psychologicznej sprawdza się szybkość reakcji na bodźce oraz koordynację ruchowo-wzrokową, a zakończeniem wszystkich tych badań jest rozmowa z psychologiem, który wydaje stosowne orzeczenie.

Psychotestami dla operatorów maszyn rozpoczynane lub uzupełniane są inne działania, mające na celu scharakteryzowanie danej osoby pod kątem wykonywania danej pracy.

Dotyczy to między innymi:

  • operatorów maszyn budowlanych – na przykład koparki, spycharki, betonowozy oraz wszelkiego rodzaju zasobniki i podajniki,
  • operatorów maszyn drogowych – w tym walce drogowe, rozściełacze asfaltu, otaczarki oraz inne do przygotowania, układania i utwardzania nawierzchni,
  • operatorów maszyn wiertniczych – na przykład wiertnice służące do wykonywania otworów w gruncie, skale lub betonie,
  • operatorów urządzeń podnośnikowych – wszelkie żurawie, lewary oraz podnośniki, w tym maszty teleskopowe oraz podnośniki kontenerów.

Nasza propozycja skierowana jest do wszystkich operatorów maszyn, bez względu na branżę oraz planowane miejsce wykonywania pracy. Fachowo przeprowadzone badania psychotechniczne pozwolą dokładnie określić stopień przygotowania oraz kompetencji.

Psychotesty dla operatorów maszyn Białystok

Psychotesty dla operatorów maszyn – co jest niezbędne podczas badania?

Przygotowując się do psychotestów należy pamiętać o tym, aby wziąć ze sobą skierowanie, jeżeli takie posiadasz, a dodatkowo dowód tożsamości, prawo jazdy oraz dane fakturowe, gdy za usługę ma zostać wystawiona faktura VAT. Niezbędne będą także okulary lub soczewki kontaktowe, jeśli używasz ich również na co dzień.

W zależności od przebiegu poszczególnych etapów, psychotesty dla operatorów maszyn zajmują zazwyczaj od 45 minut do 1,5 godziny.

Po zakończeniu badań otrzymasz opinię psychologa, stwierdzającą Twoje indywidualne predyspozycje do operowania daną maszyną. Całość odbywa się w spokojnej, komfortowej atmosferze.

O tym jeszcze warto pamiętać przed rozpoczęciem psychotestów?

Badania psychotechniczne wymagają podwyższonej koncentracji oraz skupienia, dlatego należy przed przystąpieniem do nich postawić na sen i odpoczynek, unikać chorób, wstrzymać się przez 48 godzin od spożywania alkoholu. Wpłynie to pozytywnie na gotowość do wykonania poszczególnych zadań.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług. Nasz zespół specjalistów jest do dyspozycji każdego z kursantów.

TOP