Spycharka, popularnie zwana spychaczem, a profesjonalnie ciągnikiem gąsienicowym z osprzętem spycharkowym, jest maszyną o bardzo wielu zastosowaniach. Z tego powodu kurs operatora spycharki, zaraz obok kursu na koparko-ładowarkę, cieszy się obecnie ogromną popularnością wśród osób szukających pierwszej pracy lub tych pragnących się przebranżowić.

Kurs na spycharkę a możliwości zawodowe

Spycharki można zaobserwować wszędzie tam, gdzie są wykonywane prace związane z zagęszczaniem, kształtowaniem lub niwelowaniem podłoża. Spektrum zadań powierzanych operatorom spycharek nie ogranicza się jednak do robót ziemnych. Równie dobrze mogą oni pracować na terenach wysypisk, w ramach realizacji usług komunalnych. Spycharki wykorzystuje się także w przemyśle wydobywczym i energetycznym, w branży portowej, kolejowej i leśnej.

U podstaw kursu na spycharkę klasy III, który można przebyć w Ośrodku Szkolenia FILIP, leży przygotowanie Kursantów pod kątem teoretyczno-praktycznym do egzaminu IMBiGS oraz późniejszej pracy na stanowisku operatora spycharki. Maszyny zaliczane do kl. III charakteryzują się mocą silnika nieprzekraczającą 110 kW (ok. 150 kM), a ich obsługa nie wymaga posiadania doświadczenia w pracy z pokrewnymi ciągnikami.

W kursie na operatora spycharki mogą wziąć więc udział wszystkie osoby, które:

  • ukończyły 18 rok życia,
  • legitymują się świadectwem ukończenia przynajmniej szkoły podstawowej,
  • posiadają orzeczenie lekarskie o dopuszczeniu do obsługi spycharek (można je uzyskać na terenie OSK Filip
Szkolenie prowadzenia spycharki Białystok

Kurs na operatora spycharki w dogodnych terminach

Kurs na operatora spycharki prowadzimy w trybie dziennym lub weekendowym, dlatego każdy Kursant ma możliwość ukończenia go bez uszczerbku na obowiązkach zawodowych czy innych zobowiązaniach.

Samo szkolenie przebiega dwutorowo: 116 godzin przypada na zajęcia teoretyczne, a 86 godzin na warsztaty praktyczne. W przypadku Kursantów posiadających staż w obsłudze spycharki, zajęcia praktyczne są uszczuplane o 26 godzin szkolenia wstępnego.

Zakres wykładów kursu na spycharkę obejmuje nie tylko wiedzę techniczną, niezbędną do obsługi danej maszyny, ale także tematykę z obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy oraz technologii robót. Podobnie wszechstronne są nasze zajęcia terenowe. Tworząc ich program, postawiliśmy na jak najlepsze zaznajomienie Kursantów z obsługą spycharek na zróżnicowanych podłożach, przy zastosowaniu manewrów wszystkich kategorii.

Dzięki temu bez większego trudu zdają oni później egzamin IMBiGS, uzyskując tym samym wpis do księgi operatora maszyn roboczych, który stanowi podstawę do pracy na wspomnianym stanowisku. Warto jednocześnie zaznaczyć, że wszystkie zajęcia (również praktyczne) oraz sam egzamin odbywają się na terenie naszych obiektów.

OSK Filip funkcjonuje na rynku od wielu już lat, służąc ofertą szkoleniową mieszkańcom okolic Wysokiego Mazowieckiego, Białegostoku, Zambrowa czy Pisza. Zachęcamy więc wszystkich chętnych z terenów Podlasia oraz województw ościennych do przesyłania zapytań odnośnie wolnych terminów na najbliższy kurs operatora spycharki!

TOP