W dobie ustawicznego rozwoju branży budowlanej, kurs na koparko-ładowarkę stanowi jedną z najbardziej przyszłościowych inwestycji. Operatorzy koparko-ładowarek bez trudu znajdują zatrudnienie na godziwych warunkach, dlatego urzędy pracy bardzo często kierują na szkolenia na koparko ładowarki również osoby bezrobotne.

Kurs na koparko-ładowarkę – III klasa uprawnień

Nieczęsto można zaobserwować plac budowy czy nawet teren objęty niewielkim remontem sieci kanalizacyjnej, gdzie prace odbywają się bez udziału koparko-ładowarek. Po zamontowaniu odpowiedniego osprzętu, maszyny te mogą również spełniać rolę zamiatarek, kosiarek lub przykładowo nośników młotów wyburzeniowych.

Choć ich obsługa zdaje się być z pozoru skomplikowana, po przejściu kursu na koparko-ładowarkę okazuje się, że zadanie to wcale nie wymaga ponadprzeciętnych predyspozycji. Do zdania egzaminu końcowego, większości Kursantom wystarcza zapał do pracy, zaangażowanie oraz odrobina wolnego czasu na przyswojenie problematyki teoretycznej.

Kto może zostać uczestnikiem kursu? Każdy 18-latek dysponujący świadectwem ukończenia szkoły podstawowej, który uzyska orzeczenie lekarskie o dopuszczeniu do obsługi koparko-ładowarek. Wymogi nie są zatem wygórowane. Jednocześnie szkolenia na koparko-ładowarki proponowane przez nasz ośrodek pozwalają zdobyć uprawnienia operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych III klasy. W praktyce oznacza to możliwość obsługiwania wszystkich typów koparko-ładowarek.

Szkolenie na koparko ładowarkę Białystok

Szczegóły szkolenia na koparko ładowarki

Zgodnie z regulacjami Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa, szkolenia na koparko ładowarki kl. III wyczerpują tematykę zagadnień teoretycznych w trakcie 116 godzin wykładów. Warsztatom praktycznym, przeprowadzanym na specjalistycznych poligonach ćwiczebnych, przy zastosowaniu zróżnicowanych maszyn roboczych, poświęcamy z kolei 60 godzin.

Szkolenie rozszerza wiedzę Kursantów m.in. o stosowne przepisy bhp, zasady eksploatacji koparko-ładowarek, podstawy elektrotechniki i hydrauliki. Uczy też obsługi modułów roboczych wielu kategorii – zarówno w standardowych, jak i szczególnych warunkach.

Łączna cena kursu wynosi 2200 zł.

Egzamin pozwalający uzyskać uprawnienia kl. III odbywa się na terenie Ośrodka Szkolenia Filip, pod okiem komisji działającej z upoważnienia Dyrektora Centrum Certyfikacji i Koordynacji Szkoleń Operatorów Maszyn.

W pierwszej kolejności Kursanci przystępują do części praktycznej, a następnie odpowiadają na pytania związane ze wszystkimi zagadnieniami poruszonymi w trakcie kursu na koparko ładowarkę. Uzyskawszy pozytywną ocenę dla obu etapów egzaminu, otrzymują świadectwo IMBiGS, a ich nazwiska trafiają do książki operatora maszyn roboczych.

Wszystkie wykłady oraz ćwiczenia odbywają się na terenie naszego ośrodka, położonego nieopodal Białegostoku. Prócz bogatej oferty szkoleniowej, zapewniamy również wsparcie lekarzy medycyny pracy, którzy przeprowadzają wszelkie niezbędne badania w trakcie szkolenia na koparko-ładowarki. Dopuszczamy także możliwość wyboru trybu nauczania, gdyż zajęcia prowadzimy w dni robocze i weekendy.

Zachęcamy do zapisywania się na najbliższy kurs na koparko ładowarkę!

TOP