OSK FILIP - sprawdź gdzie działamy

W naszym OSK zapewniamy również możliwość zdobycia świadectwa kwalifikacji zawodowej oraz przystąpienia na miejscu do egzaminu państwowego. Naszym Kursantom pomagamy od A do Z, czyli od momentu zapisania się na kurs prawa jazdy aż do uzyskania wspomnianego dokumentu.

Działamy na terenie całego Podlasia, w takich miastach jak: Białystok, Wysokie Mazowieckie, Zambrów, Pisz, Sejny, Brańsk, Grajewo, Bielsk Podlaski, Ostrów Mazowiecka, Łomża.

Zachęcamy serdecznie do zapisywania się na kurs prawa jazdy w naszym ośrodku!

Kurs na pilarza

Ukończenie kursu na pilarza kl. III w naszym Ośrodku Szkolenia umożliwia zdobycie świadectwa IMBiGS. Co to w praktyce oznacza? Nic innego jak możliwość przeprowadzania profesjonalnej wycinki drzew przy zastosowaniu pił mechanicznych dowolnej kategorii. Potencjalni zleceniodawcy? Firmy branży usług czystościowych, komunalnych, leśnych, budowlanych, energetycznych oraz instytucje, w obowiązku których leży dbałość o stan zieleni w przestrzeni publicznej.

Kurs na koparko ładowarki

Jednym z najlepszych sposobów zaistnienia w branży budowlanej jest ukończenie szkolenia na koparko ładowarki. Proponowany przez nas kurs kl. III przygotowuje do obsługi koparko-ładowarek wszystkich kategorii. Jego program nie ogranicza się wyłącznie do wytycznych urzędowych, lecz obejmuje również zagadnienia poruszane najczęściej w trakcie egzaminu państwowego. Dzięki temu uzyskanie wpisu do księgi operatora maszyn roboczych nie stanowi szczególnego wyzwania.

Kurs wymiany butli gazowych

W dzisiejszych czasach szkolenia na wózki widłowe, które nie uwzględniają tematyki wymiany butli LPG są ewidentnie przeżytkiem, lecz nie wszystkie placówki szkoleniowe zdają się mieć tego świadomość. W OS Filip kurs wymiany butli gazowych można ukończyć w ramach jednodniowego szkolenia. Można też zdecydować się od razu na cały ich cykl, w ramach zdobywania uprawnień na wózki widłowe. Jest to oczywiście znacznie bardziej przyszłościowe rozwiązanie.

Kurs na koparki

Koparki są nagminnie mylone z koparko-ładowarkami z uwagi na powszechnie stosowany skrót myślowy. Kurs na koparkę jednonaczyniową dotyczy zatem ciężkich maszyn kl. I, II i III, wyposażonych w pojedyncze narzędzie robocze. Są one wykorzystywane wszędzie tam, gdzie zbudowane na bazie standardowych ciągników koparko-ładowarki wykazują niewystarczającą efektywność pracy. Wbrew pozorom, mogą one także służyć celom dalece wykraczającym poza sferę prac ziemnych.

Kurs na ładowarki

W zależności od wybranej klasy maszyn roboczych, kurs na ładowarkę będzie charakteryzował się nieco odmiennym przebiegiem. Przyszli operatorzy ładowarek podstawowej kl. III są wdrażani jedynie w kwestie techniczne oraz szkoleni z zakresu obsługi. Kurs na operatora ładowarki kl. II i I obejmuje z kolei tematy z pogranicza prawa, zarządzania, jak również szeroko rozumianego biznesu. Stanowi on więc doskonały wstęp do założenia własnej działalności gospodarczej.

Kurs na walec drogowy

Kurs na walec drogowy kl. III (do 18 ton) stanowi alternatywę dla specjalizacji związanej z obsługą koparek czy koparko-ładowarek. Choć walec ma od nich nieco mniej zastosowań, nadal odgrywa on kluczową rolę w większości prac powiązanych ze sferą budownictwa. Co więcej, ukończenie kursu operatora walca drogowego kl. III (oraz zdanie egzaminu IMBiGS) pozwala zdobyć doświadczenie niezbędne do szkolenia się w zakresie obsługi maszyn wyższej klasy.

Kurs na spycharkę

Nasz kurs operatora spycharki kl. III przysposabia do użytkowania najpopularniejszych maszyn roboczych o mocy silnika do 110 kW. Jednym z elementów kursu na spycharkę jest nauka jej obsługi przy zastosowaniu zróżnicowanego osprzętu. Spycharki sprawdzają się nie tylko w przypadku prac ziemnych – z racji ich uniwersalnej budowy, równie często wykorzystuje się je do odśnieżania, karczowania lasów, zagęszczania węgla kamiennego czy wreszcie w pracach podwodnych.

Certyfikat kompetencji zawodowych

Każdego roku coraz więcej osób ubiega się o wydanie certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika. Wynika to m. in. ze stałego wzrostu branży transportowej. Chcąc uzyskać wspomniane uprawnienie, potencjalni przedsiębiorcy są w pierwszej kolejności zobowiązani do zdania egzaminu ITS. Choć nie zalicza się on do najprostszych, uczestnictwo w naszym kursie minimalizuje ryzyko ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu egzaminów poprawkowych.

Warsztaty dla instruktorów

Od momentu pamiętnej deregulacji, wszyscy instruktorzy prawa jazdy zostali zobowiązani do uczestniczenia co roku w warsztatach dla instruktorów nauki jazdy. Teoretycznie mogłoby się wydawać, że jest to niepotrzebna formalność, która kosztuje jedynie czas i pieniądze. W przypadku OSK Filip jest wręcz odwrotnie. Stawiamy na realne kształcenie, wpajanie skutecznych technik szkoleniowych, wskazywanie metod podnoszenia standardów pracy.

TOP