Działalność naszego Ośrodka Szkolenia w Sejnach nie ogranicza się wyłącznie do kursów na prawo jazdy czy szkoleń UDT. Wydawany przez ITS certyfikat kompetencji zawodowych to kolejne ważne uprawnienie, które można zdobyć za naszym pośrednictwem.

Wymagania? Uwaga i zaangażowanie w zupełności nam wystarczą!

Komu jest potrzebny certyfikat kompetencji zawodowych?

O ubieganiu się o certyfikat kompetencji zawodowych muszą przede wszystkim pomyśleć wszyscy niedoszli biznesmeni, zainteresowani transportem krajowym oraz międzynarodowym.

Niezależnie od wybranej specjalizacji (tu: transport osobowy lub towarowy), stanowi on podstawę do wydania zezwolenia przez starostę powiatowego (w przypadku transportu krajowego) lub Główny Inspektorat Transportu Drogowego (w przypadku transportu międzynarodowego).

Jeśli rzeczeni przedsiębiorcy mają życzenie scedować część lub całość obowiązków związanych z nadzorowaniem transportu na osoby trzecie, mogą zalecić przystąpienie do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika członkom zarządu lub menedżerom.

W praktyce rzadko jednak zdarza się, by w początkowym etapie rozwoju jakiejkolwiek działalności gospodarczej możliwe było budowanie skomplikowanych struktur i zatrudnianie rzeszy specjalistów.

Znacznie częściej to sami założyciele firm są na wstępie jedynymi decydentami. Dopiero w miarę zdobywania coraz korzystniejszej pozycji rynkowej, część obowiązków zostaje przekazana potencjalnym posiadaczom certyfikatu kompetencji zawodowych.

Mowa tu m.in. o:

  • podpisywaniu umów z nowo zatrudnianymi pracownikami,
  • negocjowaniu i podpisywaniu umów transportowych,
  • nabywaniu środków trwałych,
  • organizowaniu i nadzorowaniu transportu,
  • podejmowaniu innych decyzji o znaczeniu strategicznym dla przedsiębiorstwa.
Certyfikat kompetencji zawodowych dla Sejn

Prawo jazdy? Czekamy na kursantów z Sejn

Egzamin na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika odbywa się dwufazowo. Pierwsza część polega na rozwiązywaniu testu wielokrotnego wyboru, składającego się w sumie z 64 pytań. W drugiej części egzaminowani podejmują się pisemnego rozwiązania 2 zadań problemowych.

Mogą one dotyczyć przykładowo rentowności inwestycji w nową linię autobusową lub opracowania harmonogramu przejazdu TIR-a z miasta A do miasta B. Egzamin zostaje uznany za zaliczony w sytuacji uzyskania przynajmniej 60% z łącznej puli punktów, przy czym wynik dla każdej części nie może być niższy niż 50%.

Aby nie ryzykować konieczności przystępowania do egzaminów poprawkowych, większość ubiegających się o certyfikat kompetencji zawodowy decyduje się uczestniczyć w kursach przygotowawczych. Zawsze chętnie wychodzimy im naprzeciw, oferując szkolenie podzielone na bloki tematyczne, zgodne z zakresem wiedzy wymaganej przez ITS.

Zajęcia w OSK FILIP są prowadzone przez wykładowców z wieloletnim stażem pedagogicznym oraz doświadczeniem w dziedzinie transportu drogowego. Dzięki temu proces kształcenia nie opiera się wyłącznie na przekazywaniu wiedzy książkowej, ale wkracza również na pole szeroko rozumianej praktyki. Kursanci otrzymują na własność komplet materiałów dydaktycznych, w dowolnym momencie mogą się także zdecydować na uczestnictwo w zajęciach doszkalających.

Choć nasza oferta dedykowana jest mieszkańcom Sejn, serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane pozyskaniem certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika również z innych rejonów Podlasia. Gwarantujemy korzystne ceny, dogodne godziny wykładów oraz nie mniej ważną, przyjazną atmosferę! Zapraszamy do kontaktu.

TOP