Grafika kursu HDS

Kurs HDS – droga do dobrego zawodu

Wszyscy wiemy jak ważna jest możliwość zdobycia nietuzinkowych umiejętności w wykonywanym zawodzie. Jeszcze lepiej, żeli takie umiejętności można poświadczyć na przykład odpowiednim dokumentem. Z taką sytuacją spotykamy się w każdej branży, obsługa dźwigów samochodowych nie jest tu więc wyjątkiem. Jednak jakiego typu kurs należy skończyć, by wyróżniać się na tle innych kierowców. Odpowiedzią jest kurs

Maszyna do szkolenia UDT

Urząd Dozoru Technicznego jako swoje szczególne zadanie powziął popularyzację wiedzy na temat działań niezbędnych dla spełnienia wymagań prawnych dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa przy obsłudze urządzeń technicznych na etapie ich projektowania, wytwarzania i eksploatacji, w związku z tym ruszyły liczne szkolenia UDT. Jednak co to oznacza w praktyce i jakie realne korzyści przynosi przedsiębiorcom i osobom obsługującym

kursy udt umożliwiają lepszą pracę

W powszechnym mniemaniu obsługa urządzeń UDT wymaga długotrwałej nauki, która niekoniecznie musi być opłacalna. Tymczasem większość szkoleń UDT trwa od kilku dni do miesiąca. Również ich cena, zawierająca się średnio w przedziale od 500 do 2000 zł, nie stanowi dużego wyzwania wobec późniejszych szans zarobkowych.

psychotesty dla kierowców zawodowych

Ustawowemu obowiązkowi regularnego przechodzenia psychotestów dla kierowców podlegają osoby trudniące się na co dzień transportem drogowym. Badania te są także zalecane serwisantom i konsultantom mobilnym, przedstawicielom handlowym, kierowcom pojazdów uprzywilejowanych oraz wykonawcom innych zawodów wymagających częstego korzystania z samochodu.

walec drogowy można prowadzić po kursie

W dobie stałej rozbudowy i modernizacji sieci dróg krajowych, kurs na walec drogowy zdaje się być rozwiązaniem zapewniającym pewne źródło zarobkowania. Istnieją jednak inne maszyny, które są równie często wykorzystywane w pracach ziemnych, a zarazem charakteryzują się większą uniwersalnością. Poniżej prezentujemy ich specyfikę.

quad-prawo jazdy też potrzebne

Aby zasiąść za kierownicą motocykla o dowolnej pojemności przed ukończeniem 24 roku życia, nie trzeba być od razu przedstawicielem służb mundurowych. Kurs na prawo jazdy kat. A jest bowiem dostępny dla wszystkich 20-latków, którzy mają 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu motocykli dedykowanych kat. A2.

przewóz osób i rzeczy możliwy po kursie

Kurs na przewóz osób i rzeczy to szczególny etap w rozwoju kariery przyszłego kierowcy ciężarówki lub autobusu. Pozwala on bowiem przejść płynnie od amatorstwa do profesjonalizmu w ciągu 280 (kwalifikacja wstępna) lub 140 godzin (kwalifikacja wstępna przyspieszona) szkoleniowych. To dużo, a zarazem niedużo, zważywszy na późniejsze szanse zawodowe.

po dobrym kursie na wózki widłowe jest praca

Kurs na wózki widłowe jest jedną z najbardziej pożądanych pozycji spośród szerokiej gamy szkoleń UDT. Nic dziwnego, skoro wózki widłowe, zwane również jezdniowymi, stanowią nieodłączną część wszystkich większych magazynów oraz hal produkcyjnych. Gdzie w tym gąszczu regałów znajdzie się w takim razie miejsce dla tytułowych ładowarek teleskopowych?

psychotesty wymagają logicznego myślenia

Lekarze medycyny pracy kierują pracowników na psychotesty, aby przekonać się, że ich cechy psychofizyczne nie będą stały w sprzeczności z wykonywanymi w przyszłości obowiązkami. Zakres badań psychotechnicznych różni się w zależności od charakteru piastowanego stanowiska. Może mieć on formę testową lub testowo-aparaturową.

świadectwo zawodowe to zielone światlo w pracy

Osoby zainteresowane posadą kierowcy w transporcie drogowym czeka nieco formalności. Na początek nie obędzie się oczywiście bez prawa jazdy kat. C, C+E bądź D. Świadectwo kwalifikacji zawodowej to kolejny naturalny etap, który musi być poprzedzony odpowiednim szkoleniem, zależnym od wieku aspirującego do miana profesjonalisty.

TOP